pot suferi un soc anafilactic?reactii posibile/supradozare cu mai multe tipuri de pastile

Aliynutza in 18 Dec 2014 23:29 Categorie Diverse

Buna seara!Am si eu o intrebare! urmez cu entecavir 0,5 mg/zi pe care l-am luat cu 2 ore si ceva in urma,am luat si Augmentin de 1g cu 4 ore si ceva in urma pt tuse,diverse la recomandarea unui medic,iar acum aproximativ o ora,m-am trezit buimaca sa-i dau fiului meu comprimatul cu zinnat 250mg.M-ai mult dormind si avand si lagosa pentru minein cealalta mana...m-am trezit ca am luat de fapt zinnatul...care este tot un antibiotic. Ce se poate intampla?Va rog spuneti-mi! nu pot dormii linistita.Am incercat imediat sa vars..nu am putut...ce se poate intampla...ce pot sa fac?

1 răspuns

- 19 Dec 2014 8:23

 Buna ziua,
Nu se intampla absolut nimic daca ati luat o doza de antibiotic, mai ales avand in vedere ca este o cantitate redusa pentru un adult.

Va rugam sa va autentificati sau Inregistrati-va pentru a raspunde