Gastrita

radoimihay in 13 Feb 2016 12:36 Categorie Boli ale sistemului digestiv

Buna ziua
Am 26 de ani, am fost acum 3 luni la un consult, mai exact endoscopie si doctorul m-a diagnosticat cu gastrita si helicobacter; am urmat tratamentul prescris de doctor cu antibiotice, iar la 2 saptamani dupa incetarea lui am inceput sa am schimbari ale consistentei scaunului(acesta variaza de la diametrul de cca 2cm-1cm-la inceput este normal, apoi se subtiaza ajungand la diametru de 1cm).uneori la un examen vizual se mai gasesc in materiile fecale seminte de rosii, particule de cereale(mananc zilnic cam 2lingurite de tarate de grau)

Ce poate fi? Momentan sunt in strainatate si nu pot merge la un foctor specialist pana ajung in tara!!!

2 răspunsuri

- 13 Feb 2016 12:43

Mentionez ca am scaun de 2 ori pe zi, dimineata si seara, cam la aceeasi ora. 
 

- 14 Feb 2016 16:59

Buna ziua ,
Este posibil sa aveti o modificare a florei intestinale in urma tratamentului cu antibiotice . S-ar putea ca un tratament cu probiotice sa va ajute , daca nu mergeti la consult .  

Va rugam sa va autentificati sau Inregistrati-va pentru a raspunde