Ce ma fac?

Tanase in 21 Apr 2015 9:41 Categorie Viata sexuala

Am probleme cu tensiunea arteriala si iau medicamentele prescrise de medic. Au inceput, insa, sa apara probleme de ordin se*ual, mai exact de erctie. Este posibil ca tratamentul pentru inima sa aiba vreo influenta in acest sens? Daca da la ce medic trebuie sa apelez in acest sens? Va multumesc.

3 răspunsuri

- 21 Apr 2015 19:47

Sarut mana si multumesc pentru promptitudine. Urmez tratament cu metroprolol (dim. pranz, seara), liphantil (pranz) tertensif  (dim), aspavim (dim. si seara), crestor  si stacand (seara). Pot fi acestea cauza? Va multumesc inca o data.

- 22 Apr 2015 1:13

Medicamentele care scad valorile colesterolului (Crestor) pot determina tulburari ale erectiei. Ar fi indicat sa consultati medicul cardiolog pentru a va recomand un tratament alternativ.

Va rugam sa va autentificati sau Inregistrati-va pentru a raspunde