Anticonceptionale Belusha

camelia.candet in 21 Dec 2014 15:35 Categorie Boli genitale feminine

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. De aproximativ 7 luni de zile am inceput sa iau anticonceptionale Belusha, la recomandarea medicului ginecolog. Ulterior am realizat si niste analize medicale sa vad daca au efecte adverse asupra organismului, inclusiv analize de coagulare a sangelui. Doar la fiere s-a gasit ceva. Ceea ce constituie o problema pentru mine e faptul ca eu inainte aveam ciclu regulat si cu scurgere mare. De cand iau anticonceptionale nu imi mai curge aproximativ deloc..doar in interior se vede asa un lichid maroniu spre rosu. Rar se observa ceva pe absorbant. Nu cred ca este in regula. Astept un raspuns. Va multumesc

1 răspuns

- 21 Dec 2014 23:03

Buna ziua,
Utilizarea de anticonceptionale in general determina scurtarea perioadei de sangerare si cu un flux menstrual mai redus fata de mesntruatiile obisnuite, insa conform descrierii Dvs. aspectul menstruatiilor nu este normal. Va recomand sa consultati medicul ginecolog pentru un control si eventual pentru schimbarea contraceptivului.

Va rugam sa va autentificati sau Inregistrati-va pentru a raspunde