Pagina utilizatorului " Lorena18 "

|

Pastile Astm

9 July, 2015   categoria:
1 - Raspunsuri 1   Share   0  

Buna seara ,as dori un sfat in legatura cu astmul bronsic,am astm bronsic de mica si de aprox 6 luni mi-e din ce in ce mai greu sa il controlez,am fost in spital in dec si m-a facut bine acolo ,dar dupa cateva saptamani iar am inceput sa respir greu ,si mi-a schimbat medicamentele pe seretide 50/500 ,singulair si ventolin,dar de la seretide imi creste pulsul ,nu stiu ce sa mai fac ,in continuu simt ca nu imi ajunge aerul in totalitate in plamani . Da-ti va rog o solutiie.
Multumesc

  1. - 9 Iul 2015 22:56

    Si mai mentionez ca la minim de efort mi se declanseaza o criza ,si la fel si stres,nu as putea face nimic sa rezist mai mult la efort fizic? Adica si daca alerg 300 m deja sunt gata si incep sa respir foarte greu . Am si tahicardie si tot timpul sunt foarte obosita si dorm mult .

|

Buna ziua !

15 April, 2015   categoria:
2 - Raspunsuri 2   Share   0  

As vrea sa imi spuneti ,va rog ,ce insemna in analiza urinara sange 10 RBC/ul si sediment:2-3 eritrocite colorate/camp;celule epiteliale plate prezente . Este doar o cistita sau ceva mai mult ?
Mentionez ca urinez des si ca am luat Ciprofloxacina si UriPrev si tot nu mi-a trecut .
Multumesc anticipat !

  1. - 15 Apr 2015 18:07

    Mai mentionez ca am dureri la rinichiul stang .

  2. - 15 Apr 2015 23:07

    Buna ziua,
    In urina sunt prezente eritrocite care pot aparea in context infectios (cisita) sau din cauza unor calculi urinari. Ar fi indicat sa efectuati o urocultura si o ecografie renala.

|

Buna ziua!

6 April, 2015   categoria:
4 - Raspunsuri 4   Share   0  

Buna,as vrea sa ma ajutati cu o problema !Am cam de un an langa nas pe partea dreapta cam de 1-2 cm o suprafata iritata as putea zice ,se usca si apoi cade coajba si iar se face ,ma ustura ,ma dau cu betatina sau aciclovir si iar se face,si nici daca nu ma fac cu nimic nu trece ! Si dupa ce se usca si cade coajba raman bubite foarte mici rosi si apoi iar se usca si tot asa ...tot dispare si reapare .

  1. - 6 Apr 2015 16:27

    Multumesc anticipat !

  2. - 6 Apr 2015 21:54

    Buna ziua,
    Ar fi indicat sa consultati un medic dermatolog pentru a stabili cauza exacta a leziunii respective si pentru a primi un tratament corespunzator.

  3. - 6 Apr 2015 22:16

    Si cam ce ar putea fi ? Multumesc 

  4. - 7 Apr 2015 11:31

    Din pacate fara sa vad leziunea respectiva nu va pot spune exact. Sunt foarte multe posibile leziuni: herpes, infectie micotica a pielii – tinea faciei, eczema sau chiar o tumora.