Pagina utilizatorului " kalg1980 "

- TIMISOARA |

ameteli

29 January, 2015   categoria:
2 - Raspunsuri 2   Share   0  

Buna ziua!
Am inceput sa fac un tratament pentru par cu diferite uleiuri si petrol lampant, in compozitie pun doar doua capacele de la o sticla de 0,5 l de petrol, apoi imi aplic o folie pentru a nu raspandi mirosul si stau cam 4 ore cu aceasta compozitie. Intrebarea mea este: e posibil ca un urma aplicarii acestui tratament sa am stari de greata si ameteli (stari pe care le asociez cu astenia)? Mentionez ca mi-am aplicat acest tratament de doua ori pana acum la interval de 7-8 zile, si de ambele dati, inainte de a-mi spala parul am avut stari de ameteala si greata.Precizez ca nu am alte simptome sau nu ma patez pe fata, corp etc.Multumesc anticipat!

  1. - 29 Ian 2015 12:13

    Buna ziua,
    Printre efectele adverse ale acestui tip de tratament se numara intr-adevar ameteala si senzatia de greata. Ar fi indicat daca simptomele persista sa intrerupeti tratamentul sau sa incercati sa aplicati solutia doar pe firul de par si nu la radacina pe pielea capului unde se absoarbe prin piele.

  2. - 29 Ian 2015 15:56

    Multumesc frumos pentru raspuns.o zi buna!