Pagina utilizatorului " Didi I "

- Cluj napoca |

Sa opresc administrarea medic.hormonal Visanne?

26 August, 2017   categoria:
0   Share   0  

Buna, am 32 de ani si ma numesc DIana ,Acu 3 luni jumate am suferit o operație laparoscop de urgenta prin îndepărtarea unui chist endometriozic si rezecția parțial ovar drept,in urma acesteia mi s a administrat Visanne 6luni. Eu mai fac tratament pt Migrena cu aura cu topiramat de 25 mg,si am o aritmie si iau metoprolol de 25.De o săptămâna am dureri de inima si puls scăzut amețeli dureri de cap ,dureri de spate , dureri de mâini si picioare,dar cea mai alarmanta e apăsarea pe inima nu stiu o fi din cauza Visanne? As vrea sa le opresc neaparat dc credeți ca e cv grav,(acm numai sapt ce vn pot merge la Dr)dar ,nu stiu cum va afecta tratamentul pt endometrioza,(Dr meu este plecat in concediu ) va rog sa ma sfătuiți sau sa mi recomandați pt cv control !multumesc